توضیحات

icon فایل هایی که با لینک مستقیم در سایت قرار گرفته اند بدون پسورد می باشند.

محافظ یخچال

 

امروزه استفاده از سیستم های محافظ برق بسیار رواج یافته که بیشترین مصرف آن برای یخچال و وسایل خانگی میباشد. همانطور که میدانید محافظ ها در توان های محتلف تولید میشوند که این توان ها عموما به رله به کار رفته در خروجی مربوط میشود. اصول کارکرد این گونه از سیستم ها به این صورت است که ولتاز ac را نمونه بردارداری میکند و هرگاه و لتاژ از ۱۷۵ ولت پایین تر و از ۲۴۰ ولت بالا تر بود رله خروجی توسط چند خط برنامه نویسی خیلی ساده قطع میشود .مدار نمونه گیر این پروژه به صورت dc  است که شما باید یک پل دیود را از ولتاژ برق شهر گرفته و به نقطه مورد نظر و صل کنید.

 

توجه: این سایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده ناصحیح از این پروژه را نخواهد داشت.

 

توضیخات پروژه:

نوع میکروکنترلر: AVR

زبان برنامه نویسی: C

کامپایلر: Code Vision AVR

فایل شبیه ساز: Proteus

 

جهت دریافت فایل های این پروژه اینجا کلیک کنید. ( ۷۵KB )

 

منبع: www.5volt.ir

اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۰ | 9,983 views | دسته: Code Vision AVR، Seven Segment
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ،


نظرات دیگران در مورد این مطلب:
Ebrahim :

سلام.وقتی ولتاژ نرماله رقم اول س س یه سری حروف یا عدد نشون میده مثل ۳ ،بی،۹
اینا معنیش چیه؟

Ebrahim :

برنامش ایراد داره وقتی تو رنج ۱۷۰ تا ۲۴۰ هست دو رقم اول سون سگمنت از سمت چپ کار نمیکنه زیر ۱۷۰ و بالای ۲۴۰ درست کار میکنه!ولی از نظر کارکرد و کات آف کردن ولتاژ بالا و پایین مشکلی نداره .اگه امکان داره یه راه حل لطف کنید

 

پاسخ:

از بابت گزارش این مسئله متشکریم.

این مدار و توضیحاتش عیناً از سایتی که در بالا ذکر شد، کپی شده است. از آنجایی که امکان بررسی تمام مطالب آموزشی که از منابع دیگر کپی میشوند وجود ندارد برای حفظ حقوق ناشر و رفع مسئولیت از خویش تمام مطالب با منبع ذکر میشوند.

داود :

با چ برنامه ای بازش کنم

 

پاسخ:

فایل موجود در فولدر Compiler_Code Vision AVR با کامپایلر کدویژن و فایل موجود در فولدر Simulate_Proteus با نرم افزار پروتیوس باز شوند.


افزودن نظر: